DRESS

ALYX

Sarı rengi ile dikkat çeken Alyx düz kesim elbise, ön yüzeyde tam boy olarak dikkat çeken dikiş detaylandırması ile zarif bir duruş yansıtıyor. Boyundan bağcıklı yaka tasarımı ile kullanış sunan bu dar kesim model, casual şehir stiliniz için ayrıcalıklı bir seçim oluyor. Keten gömlekler ve spor ayakkabılarla beraber de uyum sağlayan tek parça tasarım, lüks zevklerin bir yansıması olarak kendini gösteriyor.

Size
Product Features
  • COLOR : Yellow
  • PRODUCT ID : M400167687
  • BRAND : Alyx
  • ORIGINAL PRODUCT CODE : Aawkn0120ya01.s22
  • PRODUCT GROUP : Dress
  • PATTERN : Plain
Return & Exchange

EXCHANGE PROCEDURE

You may exchange products bought from Vakko Online Shop in-store. Items purchased from our Website cannot be exchanged through Vakko Online Shop. Returns and exchanges will not be accepted for cosmetics, food, evening dresses, jewelry, accessories, wedding dresses, and bridal accessories. Swimwear and underwear sub-group products are exchanged and returned within 14 days, provided that the hygiene label has not been removed.

RETURN PROCEDURE

You may return products within 30 days (1 month) of the date of purchase by shipping them to us using one of our contracted shipping companies. Your invoice must be included in the shipment. Returns and exchanges will not be accepted for cosmetics, food, evening dresses, jewelry, accessories, wedding dresses, and bridal accessories. Swimwear and underwear sub-group products are exchanged and returned within 14 days, provided that the hygiene label has not been removed.