{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
KATEGORİLER
Christofle
CHRISTOFLE

Zarafetini Fransız çizgisinden alan ve 1800’lü yıllardan bu yana Fransız yaşam biçiminin vazgeçilmez sembolü olan Christofle, ev ve masalar için birbirinden özel koleksiyonlar sunuyor. Christofle, yeni koleksiyonunda yer alan yeni sofra takımı Mood Nomade, dekorasyon ürünlerinin yer aldığı Madison 6 ve Concorde ile zarif, çağdaş ve rahat bir çizgiyi sezona taşıyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
CHRISTOFLE
CHRISTOFLE TARİHÇE

Mücevher tasarımcısı olan Charles Christofle kendisini 1830 yılında masalar için olağanüstü parçalar, sofistike mücevherler, çarpıcı ev aksesuarları ve mobilyalar yaratmaya adamıştır. Parisli Christofle; başarısını en nadir bulunan materyallerle çalışarak eşsiz koleksiyonlar hazırlamasından elde eder. Christofle çalışmalarının tamamında geleneksel teknikleri kullanır ve el işçiliğine güvenir. Ustadan çırağa geçen bilgiler Christofle’un yaşam mirasıdır.

Gümüş kreasyonları sayesinde Christofle; lüks ve şıklığın sembolüdür. 19.yy’ın ortalarında kurulduğu günden bu yana sürekli yenilikçi bir güç olarak her çağa farklı bir sanat katmıştır. Christofle her zaman Man Ray veya Jean Cocteau gibi ünlü sanatçılarla, Gio Ponti gibi ünlü mimarlarla, Andree Putman, Ora Ito, Erik Schmitt, Marcel Wanders ve Richard Orlinski gibi tasarımcılarla kreatif çalışmalar yaparak ön planda olmaya devam etmektedir.

Geçmiş yıllarda imparatorların, prenslerin masalarında fark yarattığı gibi, günümüzde de iz bırakmaktadır.

MOOD

Christofle ikonik MOOD serisinin yeni bir uzantısını yeni sezonda sofralarla buluşturuyor. İkonik MOOD gümüş seti ve mini MOOD Coffee'nin başarısının ardından Christofle, yine şık, doğaçlama piknikler için mükemmel olan zarif, deri kaplı MOOD ile yine sürpriz yapıyor. Tam bir sofra koleksiyonu olan koleksiyon rahat bir açık brunch, ya da yıldızların altında samimi zarif, rahat bir dokunuşla bir akşam yemeğinde zarafeti taşınabilir kılıyor. Oval çizgileri ve rahat, çağdaş olan MOOD doğal bir gezgin.  

MOOD
CONCORDE

Christofle, günlük öğle yemeği ve akşam yemekleri için mükemmel, yeni, zamansız ve rafine bir saklama kutusu sunuyor. Bu Parisli dikdörtgen şekilli çanta, ünlü "Place de la Concorde" dan esinlenerek House kodlarını kabul ediyor. Metalin derinin uyumu yansıtan Concorde çatal bıçak ayna cilalı paslanmaz çeliğin parlaklığı ve ince kuluçkadaki saten mat etkisi arasındaki kontrastın birleşimi oluyor. 

CONCORDE
ALBI

Albi modeli 1968'de ortaya çıkmıştır. Bir Christofle klasiği haline gelen koleksiyon; bugün en geniş ürün yelpazesini sunar. Adını Fransa’nın Toulouse ve Bordeaux şehirleri arasında kalan Albi kasabasından almaktadır. Albi katedralinin düz çizgili hatları tasarımın esin kaynağı olmuştur. 

ALBI
ARBORESCENCE

Bu koleksiyon 2011 senesinde, tasarımcının orijinal yaklaşımına sadık kalarak yeni parçalar içerecek şekilde genişletildi. Tasarımcı “sadelik” felsefesine bağlı kalarak sadeliğin içinde karmaşık, geometrik nesneler yaratır. Bu tasarımcının imzası haline gelir. Christofle markasının DNA'sını oluşturan saflık, zerafet ve materyaller üçlüsü ile mükemmel bir birleşimdir. “Arborescence” Christofle'da farklı malzemelere bir yaklaşım sunar. Çelik; tasarım meraklıları için hem modernlik hem de kullanım rahatlığı sunar. Günümüzde Christofle markasının temel koleksiyonlarından biri haline gelmiştir. 

ARBORESCENCE
MALMAISON

1967 yılında koleksiyona dahil olan Malmaison koleksiyonu, Christofle’un imparatorluk modelidir. Koleksiyon adını Napolyon Bonapart ve İmparatoriçe Josephine’in Paris’teki gözde evi Malmaison Şatosu’ndan almaktadır. Palmiye ağacı ve nilüfer yaprağı esin kaynağı olmuştur. Antik çağların etkisinde en geniş ürün yelpazesine sahip olan modellerden biridir. 

MALMAISON
JARDIN D'EDEN

Yemyeşil bahçelerden esinlenerek ortaya çıkan ve ‘cennet bahçesi’ anlamına gelen koleksiyonda her parça tek bir gravürden oluşmaktadır. Koleksiyondaki barok esintiler birkaç yıllık araştırmanın sonucudur. Geçmiş kreasyonların cazibesini modern dokunuşlarla yakalayan bu koleksiyon gelenek ve avant-garde arasında uzlaşma sağlamıştır. Kaşığın arkasında desenin devam ettiği tek model olmasıyla da teknik bir başarı örneğidir. 

JARDIN D'EDEN
IDOLE DE CHRISTOFLE

2005 yılının Ocak ayında Andree Putman tarafından yaratılan ilk gümüş takı koleksiyonudur. Zarif, çağdaş ve zamansız olması ile Christofle markasını yansıtan mükemmel örnek koleksiyondur. Başarısıyla da güçlenen koleksiyona sürekli yeni modeller eklenmektedir. 

IDOLE DE CHRISTOFLE
VERTIGO

Vertigo koleksiyonu lüks ile tasarımın mükemmel bir buluşmasıdır. Andree Putman tasarımı olan koleksiyon karakterini asimetrik yuvarlak bir halkadan alır. 

VERTIGO
GRAPHIK

Fransız zarafetini sofralara yansıtan Christofle, 'Graphik' koleksiyonunda gösterişli görünümler ile güçlü çizgileri bir araya getiriyor. Bu yeni koleksiyon, kristal ve gümüş kaplama bar tasarımlarıyla kokteyl sanatına şık dokunuşlar yapıyor. 

GRAPHIK