SIKÇA SORULAN SORULAR

Alışverişlerinizi kredi kartı, debit(banka) kartları veya BKM Express ile yapabilirsiniz.


- Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

- Havale veya EFT yoluyla ödeme yapılamamaktadır.

- 3D özellikli yurtdışı kartları ile alışveriş yapılabilmektedir.

Vakko Online Shop üzerinden yapılan alışverişlerde World, Bonus, Maximum, CardFinans, Axess, Paraf kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır.


Yasal düzenlemeler gereği Gıda ve Kozmetik alışverişlerinizde taksitlendirme yapılmamaktadır. Bu ürünlerde kredi kartı tek çekim seçeneğinden faydalanabilirsiniz.


Tek çekim seçeneğini seçerek sipariş oluşturmanız halinde, sonrasında ekstra taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

Vakko Özel Dikim için 0216 454 0 800’ü arayabilir veya ozeldikim@vakko.com.tr adresine mail atabilirsiniz. 

Email: ozeldikim@vakko.com.tr 
Bilgi ve randevu almak için 0850 800 65 65'i arayarak Vakko Wedding Müşteri

İlişkileri birimimizle görüşebilirsiniz.

Vakko iletişim bilgilerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sepet bölümünde satın almak istediğiniz ürünlerin hemen yanında bulunan "Kupon Kodu" alanına, kullanmak istediğiniz indirim kuponunu girebilirsiniz.


- Bir siparişinizde en fazla 1 adet indirim kuponu kullanabilirsiniz.

- İndirim kuponu, başka kampanyalarla birleştirilemez ve kuponunuza tanımlı indirim tutarı/oranı sepetinizdeki indirimsiz ürünlere uygulanır.

Size en yakın mağazamıza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Fatura tarihini takip eden 15 ay içerisinde, inceleme talebiyle, satın alındığı mağazaya iletilen her ürün, inceleme birimimize gönderilerek, üretim ve kalite kontrol ekipleri tarafından incelenmektedir.


- Ürününüzü, satın aldığınız mağaza kategorisine uygun mağazalarımızdan, faturanız ile birlikte incelemeye gönderebilirsiniz.

- Faturası bulunmayan ürünler için inceleme işlemi yapılamamaktadır.

- Üründe üretime dayalı bir hata tespit edilmesi halinde, iadesi alınmaktadır.

- Kullanıma bağlı oluşmuş ve hatalı temizleme işlemleri nedeniyle zarar görmüş ürünlerin iade alınması mümkün değildir.

- Mağazadan satın alınan ürünler Online Shop’a inceleme için gönderilememektedir. Gönderim yapılması durumunda herhangi bir işlem yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir.

Vakko Online Shop üzerinden satışı yapılan ürünler mağaza stoklarımız ile sınırlıdır. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra ürünün mağazalarımızdaki stok durumu kontrol edilir. Siparişinize ait ürünün stoğu tükenmiş ise iade işleminiz gerçekleştirilerek, müşteri hizmetleri departmanımız kanalıyla tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılır.

ÜRÜN DEĞİŞİMİ

-Vakko Online Shop'tan satın almış olduğunuz ürünün değişim işlemlerini mağazalarımızdan gerçekleştirebilirsiniz.

-Web sitemizden satın aldığınız ürünlerin değişimi Online Shop birimimiz aracılığıyla yapılamamaktadır.

-Kozmetik (parfüm), gıda (çikolata, çay, kahve), abiye, iç giyim, aksesuar ürünlerinde değişim yapılamamaktadır. Mayo/Bikini alt grup ürünlerinde 14 gün içerisinde, hijyen etiketi çıkarılmamış olması kaydıyla değişim ve iade yapılmaktadır.


ÜRÜN İADESİ

Vakko Online Shop sitesinden aldığınız ürünü, fatura tarihinden itibaren 30 gün (1 ay) içerisinde faturanız ile birlikte tarafımıza anlaşmalı kargo firmalarımız ile göndererek iade edebilirsiniz. Ürünlerin iade kabul işlemleri mağazalarımızdan ve Online Shop birimimiz tarafından 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

-Ürün iadesi için ürünün sevk irsaliyesi veya faturasıyla birlikte başvurulması, etiketinin çıkarılmamış, kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

-Kozmetik (parfüm), gıda (çikolata, çay, kahve), abiye, iç giyim, aksesuar ürünlerinde iade yapılamamaktadır. Mayo/Bikini alt grup ürünlerinde 14 gün içerisinde, hijyen etiketi çıkarılmamış olması kaydıyla değişim ve iade yapılmaktadır.

- Debit (banka) kartlar ile yapılan alışverişlerin iadesinde para iadesinin hesabınıza geçmesi bankanıza bağlı olarak daha uzun sürebilir.


Ürünlerinizin iadesini Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz.


İADE GÖNDERİM

İade etmek istediğiniz ürünleri aşağıdaki iade adresimize göndermeniz gerekmektedir.


Ücretsiz Gönderi Kodu:

Yurtiçi Kargo İade Müşteri Kodu: 466946081

MNG Kargo İade Müşteri Kodu: 44971313


Gönderi Adresi:

Vakko Online Shop

Koza Mah. 1673 Sok. No:125 34517

Esenyurt, Istanbul


ÖNEMLİ NOT

- Vakko kuruluşlarına ait mağazalardan alınan ürünler Vakko Online Shop'tan değiştirilemez ve iade edilemez.

- Online sayfamızda OUTLET bölümünden alınan ürünlerin değişimi veya iadesi sadece VAKKO OUTLET mağazalarımızdan yapılabilmektedir. Outlet ürünlerimizin hediye paketlerine outlet değiştirme kartı konulmaktadır.

- Online sayfamızda sezon bölümünden alınan ürünlerin değişimi ve iadesi sadece sezon mağazalarımızdan yapılabilir.

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo ile Vakko iade adresine ulaştırmanız gerekmektedir.


- Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

İade etmek istediğiniz ürünleri aşağıdaki iade adresimize göndermeniz gerekmektedir.


Ücretsiz Gönderi Kodu:

Yurtiçi Kargo İade Müşteri Kodu: 466946081

MNG Kargo İade Müşteri Kodu: 44971313İade Adresi:

Vakko Online Shop

Koza Mah. 1673 Sok. No:125 34517

Esenyurt, Istanbul


- Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.


Vakko Cardınız ile yapacağınız alışverişlerinize anında indirim kazanırsınız.


- İndirimli ürünlerde, kart indirimi yapılmamaktadır.

- Konsinye ürünlerde indirim yapılmamaktadır.

- İndirim kuponu veya farklı bir kampanya ile birleştirilememektedir.

- Kartınızın cirosu 1 Ocak itibariyle devredilir.

Yıl içerisinde alışveriş tutarınız arttıkça indirim oranınız artacaktır.

Vakko, Vakko Boutique, Vakko Home, Vakko Wedding, Vakko Kioks, Vakko Chocolate, Vakkorama ve V2K designers’dan yapacağınız;


10.000 - 30.000 TL arası alışverişe %5

30.000 - 75.000 TL arası alışverişe %10

75.000 - 200.000 TL arası alışverişe %15

200.000 - 400.000 TL arası alışverişe %20

400.000 TL ve üzeri alışverişe %25 indirim oranı kazanabilirsiniz.

Vakko Online Shop’a üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra Vakko Card’ınız hesabınıza otomatik olarak tanımlanacaktır. Yıl içerisinde alışveriş tutarınız arttıkça indirim oranınız da artar.

İndirim dönemlerinde ve indirimli ürünlerde Vakko Card ayrıcalığı geçerli değildir. Aksi belirtilmediği takdirde, Vakko Card tarafından sunulan avantajlar başka indirim ve kampanyalarla birlikte kullanılamaz.

Vakko Card kişiye özeldir, başkası tarafından kullanılamaz veya bir başkasına devredilemez.

Ürünün durumunun iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre Vakko'nun iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade talebiniz onaylandığında ve kredi kartınıza ürün tutarı iade edildiğinde ise sizlere e-mail kanalıyla bilgilendirme yapılmaktadır.


- İade yapıldıktan sonra tutarın hesaba geçmesi banka tarafından belirlenmektedir. Bu konuda bankanızdan bilgi talep edebilirsiniz.

Siparişlerinizi kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz. İptal talebinizi iletmek için yardım menüsü altında bulunan e-posta destek bölümünden veya 0 216 454 09 00 numaralı müşteri ilişkileri hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Exchange Card, mağazalarımızı iade ve değişim işlemleri için ziyaretiniz sırasında, iade veya değişim işlemlerinin yapılamaması halinde, (örneğin; değişim için farklı bir ürün alternatifi beğenmediğinizde veya talep ettiğiniz ürün bedeninin stokları tükendiğinde) sizlere verilen ve ilgili ürünün ücretine ait tutarın yüklenmiş olduğu para kartıdır.


- Geçerliliği 1 yıldır.

- Güncel kart tutarı mağazalarımızdan öğrenilebilir.

- Exchange Card, yalnızca Vakko kuruluşlarına ait mağazalarda geçerlidir. Online Shop’ta geçerli değildir.

Sezon ürünlerinden yapacağınız alışverişlerde, gönderiniz, siparişiniz bize ulaştıktan sonra 5 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Outlet ürünlerinde ise bu süre 10 iş günüdür.


-Kampanya dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.


- Hafta içi saat 15:30’a kadar verilen Vakko Chocolate siparişleriniz aynı gün, saat 15:30’dan sonra verilen siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir. Perşembe günü 15:30’dan sonra verilen Vakko Chocolate siparişleriniz bir sonraki hafta başı kargoya teslim edilir. Aynı gün teslimat için https://www.vakkolatelier.com/ üzerinden benzersiz lezzetleri keşfetmeye devam edebilirsiniz.


- Resmi tatillerde ve Perşembe günü 15.30’a kadar verilen Vakko Chocolate siparişleriniz bir sonraki hafta başı kargoya teslim edilir.


Siparişiniz kargoya verildiğinde, kargo takip numarası, tarafınıza e-posta ile gönderilmektedir. Kargo hareketlerinizi, e-postadaki linke tıklayarak ya da Hesabım menüsü altındaki Siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz.


Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişlerimizde kargo seçeneğimiz bulunmamaktadır. Bulunmuş olduğunuz il ve ilçe bilgisine göre Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile gönderim yapılmaktadır. Teslimat anında adreste kimsenin bulunmaması durumunda; Yurtiçi ve MNG Kargo ilk teslimattan sonra ikinci kez adresinizi ziyaret etmemektedir.


Bu doğrultuda, kargonuzu 3 iş günü içerisinde bulunduğu kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. Kargonun teslim alınmaması durumunda, paket tarafımıza iade olarak geri gönderilecektir.

Online shop mağazamızdan yapacağınız 500 TL altı alışverişleriniz için standart Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo gönderimlerindeki kargo ücreti 19,90 TL'dir. 500 ve TL üstü alışverişler için standart gönderimli kargo ücretsizdir.

Standart teslimat seçeneklerimizde, siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisinde teslimat yapılmaktadır. K.K.T.C de dahil olmak üzere yurtdışına teslimatımız yoktur.

Resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

Siparişlere ait adres değişikliği yapılamamaktadır. Dilerseniz, ürününüz kargoya verilmeden Müşteri İlişkileri departmanımızla iletişime geçerek iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Siparişinizi resimli bir kimlik belgesi ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.


Ürününüzü teslim alırken kargo kutusunu açarak ürün içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Herhangi bir aksilik durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü geri göndermeniz gerekmektedir.


Teslimat sırasında bizzat adresinizde bulunmamanız halinde, siparişiniz, teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.