vitali-hakko-library

VİTALİ HAKKO KREATİF
ENDÜSTRİLER
KÜTÜPHANESİ

Kurulduğu günden bugüne moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak gören Vakko, Türkiye’de modanın, sanat ve yaratıcı disiplinlerle bir araya geldiği ve birbirine değer kattığı süreçlere ev sahipliği yapıyor. Vakko, moda dünyasının yanı sıra sanat dünyasında da birçok ilke imza atıyor.

vakko-library-1
vakko-library-2
İlk kez bir moda markası tarafından kurulan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, Vakko’nun kurucusu Vitali Hakko’nun anısına kendisinin sanata, kitaplara ve eğitime olan ilhamıyla, ismini kuşaklar boyunca yaşatmayı hedefleyerek Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko tarafından 2011 yılında kuruldu.
vakko-library-3

Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi; sanatın evrensel dilinden yola çıkarak Türkiye’nin kapılarını dünyaya, dünyanın kapılarını da Türkiye’ye açtı. Mimarisiyle ödüllü Vakko Nakkaştepe Moda Merkezi içerisinde kurulan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, 10. yaşında Türkiye’nin kültür-sanat hayatının en önemli yapılarından biri olan Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan Atatürk Kültür Merkezine taşındı. ​

Türkiye’nin en güncel ve kapsamlı sanat kütüphanesi olarak halkın kullanımına açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, dünyanın en prestijli yayınevlerine ait özel edisyonlar ve kütüphaneye özel imzalı yayınların bulunduğu 15.000 kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiviyle, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, sanatçılara, sanat meraklılarına ve çeşitli ülkelerden Türkiye’yi ziyaret eden turistlere yeni ufuklar açıyor.


Yeni yerimizde sizlerle buluşmak dileğiyle. Koleksiyona erişmek için kutuphane.vakko.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. kutuphane.vakko.com.tr

Adres:

AKM Gümüşsuyu Mahallesi Mete Caddesi No: 2 Beyoğlu/Istanbul


Çalışma Saatleri:

Salı-Pazar: 10.00-17.00